نهال بادام سهند

Untitled-1سهند

نهال بادام سهند

نهال بادام سهند با درخت قوی و مقاومتی جالب در برابر بیماری ها سازگار و برای مناطقی که زمین های کوهستانی دارند مناسب است. نهال بادام سهند درختی گسترده  دارد و هرس این گونه باید هر ساله به صورت سبک انجام می گیرد.

  1. سختی پوست  : خیلی سخت سنگی
  2. در صد دو قلو زایی : ۴/۶
  3. محل اسقرار میوه : روی گل خوشه های بهاری
  4. قامت : گسترده بر شاخ برگ ها
  5. مغز بادام : پهن، درشت، به رنگ تیره و با چین خوردگی پوست
  6. حالت گلدهی : دیرگل
  7. درصد مغز: ۲۸ تا ۳۱ درصد
  8. برداشت : نیمه اول شهریور
  9. پایه بادام : بادام تلخ مقاوم به کم آبی

 

sahand-almond


معرفی جهت خرید نهال بادام سهند :


خرید نهال بادام سهند در سودآوری اقتصادی نقش موثری خواهد داشت،البته این رقم به دلیل کیفیت خوبی که دارد هم مورد استقبال باغداران قرار گرفته و هم از بازار فروش خوبی برخوردار است.
نهال بادام سهند را می توان بر اساس عملکرد،خصوصیات و ویژگی هایی که دارد به نژاد های مختلفی تقسیم کرد،و باغداران به تناسب نژاد هر نهال بادام اقدام به خریداری می کنند،البته لازم به ذکر است که عملکرد و خصوصیات هر نژاد با دیگری متفاوت است،یکی از نژاد های مرغوب بادام،نهال بادام سهند است که کاشت آن در ایران عملکرد بسیار خوبی دارد.

بادام سهند مانند نهال بادام شکوفه و نهال بادام آذر از ارقام فرانسوی می باشد و با استقبال خوبی از سوی باغداران روبرو شده است قطعا احداث باغ در سودآوری نقش موثری خواهد داشت زیرا نهال های کم سن و سال زمانی که با روش های اصولی پرورش پیدا کنند میزان بهره وری اقتصادی آنها افزایش پیدا می کند.

کاشت نهال بادام سهند مناسب مناطق سردسیر است،زیرا نژاد آن بسیار دیر گل می باشد و از سرمای بهاره در امان خواهد بود. اینکه بگوییم عملکرد نهال بادام سهند به تناسب سازگاری آن با شرایط اقلیمی مرتبط است بیراه نگفته ایم زیرا نهال بادام نسبت به سرما،گرما،خشکی حساسیت یا مقاومت دارد و این مسئله در نژاد های مختلف نتایج مختلف دارد،پس نیاز است تا باغداران حتما قبل از خرید اطلاعات کافی در خصوص ویژگی ها و خصوصیات هر نهال کسب کنند تا بتوانند در نهایت سازگارترین رقم را به لحاظ عملکرد و سازگاری با منطقه خریداری نمایند.

پرورش نهال بادام سهند امری پیچیده ای نیز نیست ، اما پرورش،نگهداری و مراقبت از نهال مخصوصا در سالهای ابتدایی بادام سهند تا رسیدن به باردهی اقتصادی بسیار اهمیت دارد و باید مورد توجه قرار بگیرد. نهال بادام سهند از ارقام اقتصادی می باشد که رشد بسیار خوبی دارد و عمر مفید آن از ۳۵ تا ۴۵ سال می باشد.

r2rvOwLkG7lL6svW

مشخصات و ویژگی های نهال بادام سهند :


نهال بادام سهند یکی از مناسب ترین گزینه ها برای مناطق سردسیر و کوهپایه ای می باشد زیرا مقاومت بسیار خوبی به سرما دارد و عملکرد آن نیز در این مناطق بیشتر خواهد بود.

درخت بادام سهند به لحاظ ظاهری خیلی تفاوت با دیگر انواع بادام ندارد،این رقم نیز دارای دو لایه پوست میباشد،پوست بیرونی که از ضخامت کمتری برخوردار است رنگ سبز و پوشیده از کرک دارد و در زمان رسیدن دچار تغییراتی می شود، پوسته دیگر بادام بستگی به نژاد آن دارد در این رقم پوسته چوبی بسیار سخت و مقاوم است،در واقع باید گفت نهال بادام سهند به خاطر داشتن پوسته سخت معروف است میوه یا مغز بادام نیز درون این پوسته سخت قرار گرفته و دارای یک پوسته بسیار نازک قهوه ای رنگ است،کیفیت مغز این رقم بالا،مرغوب و بازار پسند می باشد.

یکی از ویژگی های بارز نهال بادام سهند پوسته سخت آن است که نسبت به دیگر انواع این میزان بیشتر است،مغز درون این پوسته سخت قرار گرفته و میزان مغز بادام نسبت به پوست آن ۲۸ درصد می باشد. بادام سهند در مقایسه با دیگر انواع درصد دوقلو زایی بیشتری دارد،و این به اقتصادی بودن این رقم می افزاید.

مغز بادام سهند ارزش غذایی بالایی دارد و بسیار مورد استقبال خریداران قرار میگیرد،مغز بادام یکی از خشکبار های بسیار محبوب است که مصرف آن جنبه دارویی هم دارد و کارشناسان تغذیه مخصوصا کارشناسان طب سنتی تاکید دارند مصرف مغز بادام را در سبد رژیم غذایی خود قرار دهید،هر ۱۰۰ گرم مغز بادام سهند دارای ۵۷۶ کیلو کالری است که در تامین انرژی لازم برای بدن نقش موثری دارد.

بادام-سنگی-e1593409389893

از کاشت تا برداشت نهال بادام سهند:


همانطور که اشاره شد احداث باغ و کاشت نهال بادام سهند کار پیچیده ای نیست اما قطعا نیاز به رعایت برخی نکات مهم از زمان کاشت تا برداشت دارد یکی از اساسی ترین فاکتور ها توجه به نیاز اکولوژی نهال است و این امر تنها با انتخاب زمین مناسب با خاک مرغوب میسر می شود. البته نهال بادام مقاومت خوبی به خشکی دارد و به همین دلیل بسیاری از باغداران نهال را به روش دیم می کارند که در این روش نهال بیشترین تغذیه آب را از طریق جذب باران خواهد داشت.

در خصوص زمین و خاک مناسب باید اشاره کرد معمولا خاک های زهکشی شده،شنی یا خاک های رسی بستر رشد خوبی برای این نوع نهال به وجود می آورند. بعد از انتخاب زمین مرغوب نوبت به کاشت نهال ها می رسد که باید چند نکته اساسی را رعایت نمود، نهال بادام سهند باید در عمق مناسب کشت شود زیرا ریشه نهال بادام به صورت عمودی رشد می کند،غالبا ۱ تا ۵/۱ متر برای عمق نهال بادام مناسب است. نهال ها را باید در فاصله مناسب کاشت تا در زمان رشد مزاحم همدیگر نشوند.

آبیاری نهال بادام سهند بستگی به نوع خاک و منطقه آن دارد همانطور که اشاره شد در روش دیم آبیاری از طریق آب باران تامین می شود ولی اگر روش انتخابی شما روش دیم نیست باید با توجه به نوع خاک نسبت به آبیاری آن اقدام کنید توجه داشته باشید که ریشه بادام سهند نسبت به غرقاب شدن حساسیت دارد و ممکن است آسیب ببیند.

هرس نهال بادام سهند و در کل بیشتر ارقام درختان یک نیاز مهم و اساسی است که به رشد جوانه های جدید کمک می کند،البته توجه داشته باشید انجام نادرست هرس درخت بادام ممکن است موجب آسیب دیدن درخت شود.

برداشت بادام سهند تا حدود زیادی بستگی به منطقه کاشت آن دارد و این رقم به دلیل دیر گل بودن معمولا اواخر شهریور قابل برداشت است،هیچ گاه نباید نسبت به زود یا دیر برداشت کردن بادام اقدام کنید چرا که میزان کیفیت مغز کاهش پیدا می کند و پوست سبز بادام نیز به راحتی جدا نخواهد شد.

بعد از برداشت بادام نوبت به پوست گیری آن می رسد و بعد هم برای خشک کردن آن اقدام می کنند و محصول نهایی را برای فروش روانه بازار می کنند،بادام سهند کیفیت بسیار خوبی دارد . یکی از ارقام بازار پسند و مرغوب می باشد که مصرف خوراکی دارد و از آن برای شیرینی پزی هم مورد استفاده قرار می دهند. قیمت بادام سهند هر ساله به تناسب تغییراتی که در بازار و قیمت ها اتفاق افتاده متغیر است،بادام خیس از بادام خشک ارزان تر می باشد.

بادام-min-1

قابل ذکر است قیمت نهال بادام سهند بدلیل تولید و پرورش نهال در نهالستان تک نهال و حذف واسطه مناسب می باشد ،ما از کاشت تا برداشت نهال هاپاسخگوی شما خواهیم بود ، جهت خرید اینترنتی نهال می توانید با شماره های پایین صفحه با ما در تماس باشید ، و یا از طریق همین سایت بصورت اینترنتی خرید نمایید.

برای خرید گوشی ارزان و با کیفیت به این سایت مراجعه فرمایید . با تشکر