نهال هلو انجیر عسلی

نهال هلو انجیر عسلی یکی از ارقام هلو است که میوه آن به شکل انجیر و زرد یا عسلی رنگ است.

این نوع هلو به دلیل میوه ای که به رنگ عسل دارد به هلو انجیر عسلی معروف است.

میوه این نوع هلو نرم و شیرین است. عمر اقتصادی درخت این نوع هلو 11 سال است. این نوع هلو در برابر سرما 25 تا 30 درجه مقاوم است.

نهال هلو انجیر عسلی از میوه های رایج تابستان است. این میوه بومی چین و آسیای جنوبی است

نهال هلو عسل سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی بی شماری از جمله ویتامین A ، ویتامین B ، ویتامین C  اسید اسکوربیک ، پتاسیم ، آهن ، کلسیم ، منیزیم ، مس ، روی ، بتاکاروتن و غیره است. گفته می شود که مصرف هلوهای تازه به صورت روزانه می تواند 15٪ ویتامین C مورد نیاز بدن را تأمین کند.

همچنین ، به دلیل مقادیر زیاد این ویتامین ، هلو برای سلامتی و مراقبت از پوست نیز موثر است. بودن. همراه با خواص بیشمار این نعمت خدادادی ، هلو کالری کمی دارد و کلسترول ندارد.

هلو انجیری عسلی

 درخت هلو

درخت هلو درختی زیبا اما کوتاه مدت است و عمر آن 5 یا 6 سال است و می توان آن را با درخت هلو بادام یا آلو یا زردآلو پیوند زد. برگهای آن بلند و دندانه دار با گلهای بزرگ صورتی است و مانند برخی گیاهان قبل از بیرون آمدن برگها شکوفا می شود و منظره ای زیبا و جالب دارد.

میوه هلو بزرگ و آبکی و شیرین با هسته ای سخت و درشت است.

مغز هلو

علاوه بر میوه این درخت ، از برگها ، گلها و مغزهای آن می توان برای اهداف درمانی استفاده کرد.

جوشانده برگ های آن برای درمان صرع مفید است. گل های درخت را در آب دم کرده و آب خالص آن را برای مزاج بنوشید. گلهای خشک و برگهای خشک هلو را در دو لیتر آب در یک قاشق غذاخوری بجوشانید و پس از صاف کردن آب خالص ، آن را در سه لیوان بین وعده های غذایی بخورید.

درخت هلو از زمان های بسیار قدیم در چین وجود داشته و از آنجا به سایر مناطق جهان گسترش یافته است.

در قرون وسطی از آن به عنوان داروی گیاهی استفاده می کردند. از برگ هلو برای صرع و سنگینی گوش ، پوست درخت هلو برای رفع بوی بد دهان و از هسته آن برای تسکین سردرد و اختلالات گوارشی ، سرفه و بیماری های ادراری استفاده می شود.

درخت هلو درخت زیبایی است که حدود 5 متر ارتفاع دارد و شاخه های زیادی دارد. برگها بیضی شکل و کشیده و دارای لبه های دندانه دار هستند.

شکوفه های هلو زودرس است و قبل از باز شدن برگ ها ظاهر می شود و منظره زیبایی به درخت می بخشد. گلهای هلو صورتی ، قرمز یا سفید است.

میوه هلو گرد و طلایی و قرمز رنگ است که با بسیاری از موها پوشانده شده است. مغز هلو بسیار سخت است و هسته هسته دارون دردناک است.

خرید :

اگر تصمیم به خرید نهال دارید نهالستان تک نهال با تولید نهال هلو عسلی با کیفیت آماده همکاری با شما می باشد ، و چون فروش نهال بصورت مستقیم و بدون واسطه است با نازلترین قیمت دراختیار شما قرار داده میشود

ارقام این نهال  جزء بهترین و با کیفیت ترین هلو انجیری عسلی در کشور است و نظرات مثبت مشتریان طی سال ها خرید از این نهالستان گویای این امر می باشد ، ما از کاشت  تا  برداشت نهال  هلو انجیری عسلی پاسخگوی شما خواهیم بود ، جهت خرید اینترنتی نهال با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خرید نهال هلو انجیری عسلی