نهال آلو بخارا زرد

نهال آلو بخارا زرد

نهال آلو بخارا زرد

نهال آلو زرد بخارا یکی از محبوب ترین ارقام نهال آلو است که به دلیل مصرف تازه و تبدیل میوه به آجیل مورد توجه باغداران قرار می گیرد. این دارای ویژگی های بسیار منحصر به فردی است که امکان پرورش و رشد این نهال ها را در طیف وسیعی از مناطق کشور فراهم می کند.

این درخت نیز به خوبی رشد می کند و ارتفاع درخت آن می تواند تا حدود 10 متر افزایش یابد. هرس به موقع و اصولی تأثیر زیادی در رشد و عملکرد آن دارد ، بنابراین اگر قصد خرید نهال آلو دارید به یاد داشته باشید که هرس این نهال یکی از مهمترین مراحل نگهداری آن خواهد بود و بهتر است آن را به متخصصان و یا قبل از انجام مهارت های خود را بسنجید

مشخصات

از بارزترین ویژگیهای این نهال رشد بسیار خوب و مطلوب آن در مناطق سرد و نیمه سرد است. عملکرد آن در آب و هوای سرد بسیار بهتر از آب و هوای گرم و خشک است. لازم به ذکر است که این نهال ها از تحمل خشکی خوبی نیز برخوردار هستند. عملکرد بسیار خوبی دارد و بنابراین از اهمیت تجاری بالایی برخوردار است.

نیاز به سرمایش

لازم است درخت آلو زرد بخارا در حدود 700 تا 1200 ساعت در معرض منفی 7 درجه سانتیگراد قرار گیرد تا گلدهی و گلدهی به موقع و منظمی داشته باشد. این نهال همچنین تحمل سرما نسبتاً خوبی دارد. به طوری که می تواند سرما را بین 25 تا 35 درجه سانتیگراد زیر صفر تحمل کند.

زندگی اقتصادی

همانطور که قبلاً گفته شد ، درخت زرد آلو بخارا از سال دوم کاشت میوه می دهد و شروع به باردهی می کند. عمر اقتصادی درخت آلو زرد بخارا حدود 25 سال است. این عدد متوسط ​​عمر درخت آلو است.

زمان آبیاری درخت

درخت آلو زرد بخارا برای رشد بیشتر و باردهی بهتر به آبیاری منظم نیاز دارد. برای آبیاری درخت آلو بخارا می توان از سیستم های مختلف آبیاری استفاده کرد. هنگام آبیاری درخت آلو زرد بخارا ، بهتر است هر هفته 10 لیتر آب به درخت بدهید. البته این تعداد در فصول و شرایط مختلف متفاوت است.

آلو

میوه آلو تابستان گیاهی است از راسته زغال اخته و زیر خانواده ای از جنس Prunus که با نام علمی Prunus شناخته می شود. این میوه تک هسته ای است و متخصصان تغذیه آن را از خانواده ای از میوه ها مانند هلو و زردآلو معرفی کرده اند. اندازه این میوه معمولاً 3 تا 6 سانتی متر است و اولین بار از آسیا و اروپا (زیستگاه اصلی آن) در قرن نوزدهم از جمله آمریکای شمالی به سایر نقاط جهان منتقل شد.

انواع

آلو انواع مختلفی دارد از جمله: آلو سیاه ، آلو قرمز ، آلو زرد ، آلو ، آلو بخارا ، آلو قطره طلا ، آلو ترش جنگلی ، آلو قیسی ، آلو کشمش ، آلو کوه. آلوئه ورا یک آلو و غیره است که تقریباً خواص یکسانی دارند اما افت آلو زرد یا طلا ارزش دارویی بیشتری دارد.

آشنایی با خواص آلو:

نوع شیرین آلو سرد و مرطوب و نوع خشک آن سردتر است. برگهای آن سرد و خشک است.

آب و فیبر آلو از مهمترین خصوصیات آن است. در تابستان به دلیل تعریق زیاد و از دست دادن آب ، بدن به مایعات بیشتری نسبت به قبل نیاز دارد و این میوه مانند سایر میوه های تابستانی گزینه مناسبی است.

آلو میوه ای تابستانی با نام علمی Prunus subg و در گونه های مختلف است که ارزش غذایی قابل توجهی دارد. این میوه علاوه بر اینکه تازه و رسیده مصرف می شود ، به اشکال مختلف از جمله خشک ، خورشت ، چای ، دسر و … نیز استفاده می شود.

خرید : 

اگر تصمیم به خرید نهال دارید نهالستان تک نهال با تولید  نهال  آلو بخارا زرد با کیفیت آماده همکاری با شما می باشد ، و چون فروش نهال بصورت مستقیم و بدون واسطه است با نازلترین قیمت دراختیار شما قرار داده میشود ارقام این نهال  جزء بهترین و با کیفیت ترین نهال  آلو بخارا زرد در کشور است و نظرات مثبت مشتریان طی سال ها خرید از این نهالستان گویای این امر می باشد ، ما از کاشت  تا  برداشت  نهال  آلو بخارا زرد پاسخگوی شما خواهیم بود ، جهت خرید اینترنتی نهال با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خرید نهال آلو بخارا زرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *