نهال پرتقال خونی مورو

نهال پرتقال خونی مورو
نهال پرتقال خونی مورو
نهال پرتقال خونی مورو

نهال پرتقال خونی مورو

منشا این رقم ایتالیا است و در سالهای 1309 و 1351 وارد ایران شد. این رقم دارای یک تاج پهن و گرد است. رقم بسیار پرباری است که اغلب میوه های خود را به صورت خوشه های سه یا بزرگتر تشکیل می دهد. رنگدانه های آنتوسیانین در اوایل گوشت میوه تشکیل می شوند ، اما مقدار آنها در پوست ناچیز یا صفر است و فقط در شرایط مطلوب محیطی رشد متوسطی خواهد داشت.

پوست میوه نسبتاً ضخیم است و به گوشت می چسبد اما می توان به راحتی پوست آن را جدا کرد. لکه های ریز فرو رفته در سطح پوست وجود دارد. رنگ پوست در زمان رسیدن میوه نارنجی است و در صورت تاخیر در برداشت ، سایه های صورتی یا قرمز در آن دیده می شود.

پرتقال های مورو که در شمال ایران به تامسون خونین معروف هستند ، هنگام رسیدن گوشت قرمز تیره دارند. این اولین نارنجی خونی است که هر ساله میوه های بزرگتری دارد. میوه ای است که طعم غنی ، خوب و بی دانه ای دارد. ماندگاری بالایی روی درخت و ذخیره دارد اما اگر مدت طولانی روی درخت بماند قسمت بیرونی آن قرمزی و طعم خود را از دست می دهد. (لازم به ذکر است که این میوه در نهالستان میرنیا آماده عرضه است.) زمان رسیدن میوه اواسط زمستان است. در ادامه ، ترکیب شیمیایی و خواص دارویی پرتقال مورد بررسی قرار می گیرد.

ترکیبات شیمیایی:

پرتقال سرشار از ویتامین C ، کلسیم ، فسفر ، آهن ، سدیم ، پتاسیم ، ویتامین A ، ویتامین B1 ، ویتامین B2 ، ویتامین B3 است.

ویژگی

پرتقال های خون به دلیل داشتن مقدار زیادی آنتوسیانین در درمان بیماری های قلبی بسیار مفید هستند. پرتقال های خونی حاوی رنگدانه های قرمز در حال بهبودی هستند که دانشمندان معتقدند برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله چاقی ، بیماری های قلبی و حتی سندرم روده بزرگ مفید هستند.

پرتقال خون حاوی مقادیر زیادی آنتوسیانین است و رنگدانه های قرمز ، بنفش و آبی این میوه بدن را در برابر بسیاری از بیماری ها محافظت می کند.

مطالعات نشان می دهد که آب پرتقال خون از چاقی جلوگیری می کند و کسانی که آب پرتقال خون می نوشند کمتر از کسانی که آب پرتقال منظم می نوشند در معرض حملات قلبی عروقی هستند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image media=”95166″ media_width_percent=”100″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

پرتقال

پرتقال یکی از قدیمی ترین و پرمصرف ترین مرکبات است که بشر از آن استفاده کرده است و خاصیت پرتقال به ویژه در تصفیه خون و بسیاری از بیماری ها مفید است. ویتامین C یکی از مهار کننده های مهم سرطان است که پرتقال منبع این ویتامین است.

نارنجی های اولیه کوچک ، تلخ و پر از هسته بودند که به دلیل آموزش مهندسی ژنتیک و همچنین انتخاب نوع بهتر و کود کافی ، بزرگتر و شیرین تر شدند. پرتقال سرشار از ویتامین های B و C است و حاوی آهن ، کلسیم ، فسفر ، پتاسیم ، سدیم و مس است.

خواص پرتقال

1) دانشمندان سوئدی کشف کردند که خوردن پرتقال از سرطان لوزالمعده جلوگیری می کند.

2) پوست پرتقال و برشهای نازک بین قسمت داخلی پرتقال بهترین دارو برای کاهش کلسترول خون است.

3) اسانس پرتقال ضد میکروبی است.

4) پرتقال مقوی معده و ضد نفخ است.

5) پرتقال ضد سم ، ادرار آور و نرم کننده و ضد استفراغ است.

6) جوشانده برگ نارنج برای شستشوی ورم ها و کاهش درد مفید است.

7) خوردن پرتقال ضد اسپاسم و آرام بخش است.

8) از اسانس پرتقال برای ضد عفونی استفاده می شود.

9) پرتقال خون را پاک می کند.

خرید : 

اگر تصمیم به خرید نهال دارید نهالستان تک نهال با تولید نهال   پرتقال خونیبا کیفیت آماده همکاری با شما می باشد ، و چون فروش نهال بصورت مستقیم و بدون واسطه است با نازلترین قیمت دراختیار شما قرار داده میشود ارقام این نهال  جزء بهترین و با کیفیت ترین   پرتقال خونیدر کشور است و نظرات مثبت مشتریان طی سال ها خرید از این نهالستان گویای این امر می باشد ، ما از کاشت  تا  برداشت نهال پرتقال خونی پاسخگوی شما خواهیم بود ، جهت خرید اینترنتی نهال با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خرید نهال پرتقال خونی

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *