نهال خرمالو موزی

خرمالو-موزی

نهال خرمالو موزی

خرمالو موزی گیاهی است که دارای دو پایه است ، یعنی گلهای نر و ماده به طور جداگانه روی دو پایه قرار دارند.

بیشتر خرمالوهایی که در ایران پرورش می یابند از نوع دوم هستند که دارای گل های دوجنسی هستند.

گلهای نر بیشتر در گروههای 2 تا 3 تایی روی گیاه ظاهر می شوند و کوچکتر از گلهای ماده هستند.

گلها همیشه روی شاخه های یک ساله ظاهر می شوند و گاهی اوقات میوه در شاخه های امسال نیز شکل می گیرد.

هوا

مناسب ترین آب و هوا برای پرورش درخت خرمالو موز آب و هوای نیمه گرمسیری است.

خرمالو به طور کلی یک میوه نیمه گرمسیری محسوب می شود ، اما می توان آن را در مناطق معتدل و سرد نیز پرورش داد.

خاک مناسب

خاک مناسب برای نهال های خرمالو موزی باید سبک و قابل نفوذ در آب و حاصلخیز باشد. بهترین خاک برای این درخت خاکهای مرطوب و خنک است که در اصل برای باغهای قدیمی با خاک حاصلخیزتر بهتر است ، بنابراین بهتر است افرادی که می خواهند این گیاه را کشت کنند باغ را از خاک باغ قدیمی پر کنند. . این دلیل موفقیت در کاشت این درخت در بعضی از خانه ها است ، زیرا برخی از افراد از باغ مرتع برای باغ خانه استفاده می کنند که برای کاشت و رشد این گیاه مناسب نیست.

خرمالو

خواص خرمالو به عنوان یک میوه شیرین و حاوی مواد معدنی و ویتامین ها ، علاوه بر تهیه معجون و مسکن از انواع مختلف ، در این قسمت از سلامتی مرطوب خواننده بسیار زیاد است. این میوه دقیقاً برای روزهای سرد پاییز مناسب است که بیشتر افراد احساس آرامش و آرامش می کنند. خرمالو انرژی با اندازه گیری است. زیرا اگر نگرانی شما این است که هنوز نمی توانید چاق شوید ، اگر بیش از حد کالری مصرف کنید ، به بدن شما می رسد.

انواع خرمالو:

خرمالو بر دو نوع است:  گس و غیر گس . نوع گس خرمالو خوراکی نیست زیرا حاوی مقادیر زیادی تانین است. در حالی که نوع غیرگس هنگام رسیدن تانین را از دست می دهند.

این میوه را می توان به صورت خام و همچنین خشک مصرف کرد ، همچنین به تعدادی دسر و غذا اضافه می شود. این میوه شیرین بسیار کم کالری است. اکنون که کمی در مورد فواید و عوارض میوه می دانید ، باید آن را با دقت مصرف کنید. مقدار مناسب میوه به دلیل مناسب باعث سلامتی می شود.

مواد مغذی خرمالو

خرمالو سرشار از ویتامین A ، ویتامین C ، ویتامین E و ویتامین B6 و همچنین فیبر غذایی ، منگنز ، مس ، منیزیم ، پتاسیم و فسفر است. آنها همچنین حاوی ترکیبات آلی حاوی کاتچین ، گالاکتاسین ، اسید بوتولینوم و ترکیبات مختلف کاروتنوئید حاوی ترکیبات ویتامین B هستند.

خرید :

اگر تصمیم به خرید نهال دارید نهالستان تک نهال با تولید نهال خرمالو اصفهان  با کیفیت آماده همکاری با شما می باشد ، و چون فروش نهال بصورت مستقیم و بدون واسطه است با نازلترین قیمت دراختیار شما قرار داده میشود ارقام این نهال  جزء بهترین و با کیفیت ترین خرمالو موزی  در کشور است و نظرات مثبت مشتریان طی سال ها خرید از این نهالستان گویای این امر می باشد ، ما از کاشت  تا  برداشت نهال  خرمالو موزی  پاسخگوی شما خواهیم بود ، جهت خرید اینترنتی نهال با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خرید خرمالو موزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *