نهال به اصفهان

نهال به اصفهان

نهال به اصفهان درختی است با عمر طولانی که به 50 سال می رسد. این درخت بومی ایران و ترکمنستان است ، ارتفاع کمی دارد و حداکثر ارتفاع آن به 5 متر می رسد و طی 4 تا 5 سال میوه می دهد. این درخت در برخی از مناطق کشور مانند استانهای گیلان و گلستان وحشی است. میوه ها انواع وحشی کوچکی هستند و زمان رسیدن آنها متفاوت است. این درخت را می توان در مناطق معتدل سرد و گرم کشت کرد و نیاز به سرمایش آن از سایر تولید کنندگان غلات کمتر است.

نیاز به سرمایش آن 100 تا 450 ساعت زیر منهای 7 درجه سانتیگراد است. درخت به دلیل دیر باز شدن گلهایش از سرمای دیررس بهار در امان است. و مقاومت در برابر آتش بالاتر از ارقام دیگر برخوردار است.

مشخصات مهم نهال به اصفهان :

گونه نهال به اصفهان سازگاری قابل توجهی در برابر شرایط مختلف دارد. در برابر آفات و بیماری ها نیز مقاومت نسبتاً خوبی نشان می دهد.

میوه زیبایی دارد و بوی آن فوق العاده عالی خواهد بود. برگ های کرکی دارد و این برگ ها در رنگ خاکستری مایل به سبز هویدا می شوند. در فصل پاییز این برگ ها زرد می شوند و می ریزند. نهال به اصفهان شکوفه های سفید یا صورتی دارد. این شکوفه ها در ماه اردیبهشت بر روی درخت ظاهر می گردند. اندازه این گل های برجسته و کاسه ای شکل حدود 5 سانتی متر می باشد. این گل ها به میوه های به تبدیل می گردند. این میوه ابتدا به رنگ سبز و سپس کم کم به رنگ زرد طلایی در می آید. زمان رسیده شدن درخت به اصفهان در اواخر فصل پاییز می باشد. این میوه نیز مانند شکوفه های به خوشبو و بی نظیر است.

منطقه بومی برای رشد و پروش نهال به اصفهان, صربستان، ترکمنستان و ایران می باشد. این نهال در منطقه جنوب غرب آسیا به شکل بومی یافت می شود. در واقع آب و هوای مطلوب برای پرورش نهال به اصفهان, منطقه ای با تابستان گرم و زمستان سرد و سخت می باشد. درخت به به سرما بسیار حساس است. در واقع این نهال قادر است زمستان سرد و سخت را تحمل کند اما با آمدن فصل بهار به گل می نشیند. لذا دیگر توان مقاومت در برابر سرمای بهاره را نخواهد داشت. بنابراین این نهال را نمی توان در مناطقی کاشت که احتمال یخبندان در فصل بهار نیز وجود دارد.

منطقه شمال غرب و غرب کشور، محدود خراسان رضوی و شمالی از نواحی می باشند که یخبندان های بهاره را تجربه می کنند. بنابراین کاشت به کوزه ای؛ در این محدوده نیاز به مراقبت و توجه بیشتری دارد و در صورت سهل انگاری ثمردهی به فراهم نخواهد شد.

درخت به با شکوفه های فوق العاده خوشبو در بهار و همین طور میوه های طلایی رنگش در فصل پاییز بسیار تماشایی و بی نظیر می باشد. بسیاری از نمونه نهال های به با رشد کم همراه هستند. بنابراین اگر متوجه رشد درختچه ای آن شدید، نگران نباشید. به طور کلی حداکثر رشدی که این نهال می تواند داشته باشد، حدود 4 متر است.

برای اینکه نهال به اصفهان به ارتفاع 4 متر برسد، بین 10 تا 20 سال زمان نیاز دارید. در واقع این موضوع به شرایط رشد گیاه بستگی دارد. هر چه این شرایط برای رشد نهال بهتر باشد، رشد حداکثری برای آن زودتر اتفاق می افتد.

این درخت خود بارور است. یعنی برای بارور کردن خود به گرده افشانی، درختان دیگر و … نیازی ندارد.

هرس در پرورش نهال به اصفهان :

هرس نیز یکی دیگر از نکات مهم در پرورش نهال به کوزه ای؛ می باشد. برای اینکه درخت زودتر به بار بنشیند و رشد حداکثری خود را نشان دهد، از هرس کردن غافل نشوید. این هرس باید در اواخر فصل زمستان یا ابتدای فصل بهار باشد. در واقع همیشه برای هرس کردن درختان زمانی را انتخاب کنید که درخت هنوز در خواب زمستانی می باشد. در این صورت مشکلی برای درخت ایجاد نخواهید کرد.

جالب است بدانید درخت برای گلدهی باید دوره ای از سرما را در فصل زمستان تجربه نماید. این سرما باید حدود زیر 7 درجه سانتیگراد باشد.

ثمردهی برای نهال به اصفهان از سال پنجم زندگی آغاز می شود اما گاهی ممکن است این موضوع بیشتر از پنج سال طول بکشد. این موضوع به شیوه مراقبتی باغبان و شرایط پرورش درخت به بستگی دارد. درخت به در محیطی با شرایط مطلوب با ثمردهی زودتر و رشد سریع تر همراه می باشد.

با خرید نهال به اصفهان می توانید تا اخر عمر از این درخت جذاب میوه ی ناب برداشت کنید .

قابل ذکر است قیمت نهال به اصفهان بدلیل تولید و پرورش نهال در نهالستان تک نهال و حذف واسطه مناسب می باشد ،ما از کاشت تا برداشت نهال هاپاسخگوی شما خواهیم بود ، جهت خرید اینترنتی نهال می توانید با شماره های پایین صفحه با ما در تماس باشید ، و یا از طریق همین سایت بصورت اینترنتی خرید نمایید.

برای خرید گوشی ارزان و با کیفیت به این سایت مراجعه فرمایید . با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *