انواع خاک و خاک مناسب درخت کاری

نهالستان

چه نوع خاک برای کشاورزی بهترین است؟

دانستن اینکه شما چه نوع خاکی دارید و برای محصولاتی که در ذهن دارید به چه نوعی نیاز دارید ، یکی از مهمترین جنبه های کشاورزی موفق است. دانستن نوع خاک به شما کمک می کند محصولاتی را انتخاب کنید که موفقیت آمیز باشد و درک کیفیت خاک به شما اطلاع می دهد که برای اصلاح و بهبود آن برای موفقیت باید چه کاری انجام دهید. در این مقاله به مناسب ترین انواع خاک برای کشاورزی پرداخته ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین نوع خاک برای کشاورزی بیشتر بخوانید.

خاک خود را آزمایش کنید ، یا با کمک کشاورزی شهرستان خود تماس بگیرید تا مشخص کنید دقیقاً چه نوع خاکی دارید.

هفت نوع خاک شما به احتمال زیاد با آن روبرو می شوید

1. لوم

این نوع خاک بسیار مطلوبی است زیرا سبک ، هوای مطبوع است و بستر رشد خوبی برای انواع مختلف سبزیجات فراهم می کند.

2. شن

این زهکشی بسیار تیز فراهم می کند و انتخاب خوبی برای سبزیجات ریشه دار مانند هویج ، شلغم و جعفری است. گیاهانی مانند آویشن ، شبدر بوته ای ، درخت عرعر خزنده و Bayberry نیز در خاک ماسه خوب عمل می کنند. درختان انجیر و انار در خاک شنی رشد می کنند.

3. شن و ماسه LOAMY

این ترکیبی است که از این دو نوع خوب خاک نهایت استفاده را می برد. این زهکشی مناسب و تغذیه مناسب برای محصولات گیاهی مانند گوجه فرنگی ، سبزیجات برگ دار ، چغندر و هویج را فراهم می کند.

4. گلی

خاک رس سبک و مطبوع نیست و به طور معمول برای اکثر میوه ها و سبزیجات مفید نیست. حتی در این صورت ، برخی از انواع گیاهان وجود دارد که در خاک با درصد رس زیاد به خوبی رشد می کنند.

در میان آنها سبزیجات چلیپایی مانند کلم بروکلی و کلم وجود دارد. برخی گیاهان مانند سنبل الطیب قرمز و بومادران و برخی درختان مانند گردو سیاه ، افرا ، گلابی و گیلاس.

5. SILT

سیلت کاملاً بارور است و مواد مغذی خوبی برای سبزیجات مانند شلغم ، کلم ، هویج و کاهو فراهم می کند. درختان میوه مانند انار و مرکبات در خاک گل و لای خوب عمل می کنند ، همچنین توت از جمله تمشک ، توت فرنگی و توت سیاه.

6. خاک CHALKY

خاک گچی کاملا قلیایی است و به طور کلی برای اصلاح این عدم تعادل باید اصلاح شود. حتی در این صورت ، سبزیجاتی مانند کلم ، اسفناج ، ذرت شیرین و چغندر می توانند در خاک با محتوای گچ بالا به خوبی عمل کنند.

7. خاک PEATY

اگر مواد آلی مانند کمپوست و آهک با هم مخلوط شوند تا سطح اسیدیته آن کاهش یابد ، می تواند بسیار مفید باشد. این نوع خاک می تواند یک بستر عالی برای حبوبات ، اسفناج ، کلم و همچنین برای محصولات ریشه فراهم کند.

چرا آزمایش خاک بسیار مهم است؟

اگر خاک خود را آزمایش نکنید ، کور پرواز می کنید. انواع مختلف محصولات به سطوح مختلف زهکشی و تغذیه نیاز دارند.

سطح pH خاک برای تعیین رشد یا عدم موفقیت محصول شما بسیار مهم است. آزمایش خوب به شما می گوید دقیقاً آنچه دارید و دقیقاً آنچه را که نیاز دارید.

وقتی خاک خود را آزمایش کنید ، از سطوح زیر آگاه خواهید شد:

فسفر

پتاسیم

منیزیم

منگنز

نیتروژن

فلز روی

اهک

با این دانش می توانید تصمیم بگیرید که چه چیزی می خواهید بکارید و چه کارهایی باید انجام دهید تا سالم ترین و پربارترین محصولات را داشته باشید.

چند بار باید خاک آزمایش شود؟

از آنجا که محصولات تمایل دارند مواد مغذی خاک را تخلیه کنند ، بهتر است هر دو سال یک بار خاک را آزمایش کنید. همچنین برای جلوگیری از تخلیه زیاد مواد مغذی مورد نیاز برای تغذیه آن محصول سال به سال ، چرخش محصول بسیار هوشمند است. تناوب زراعی محصول به زمین استراحت می دهد و آن را غنی می کند.

برخی از موارد بدی که می توانند در خاک باشند چیست؟

برخی از انواع آلودگی حشرات (به عنوان مثال کرم های گراب) می توانند در خاک بسیار مضر باشند. اگر متوجه شدید که لاروهای آفت در خاک شما وجود دارد ، حشرات مفید و درنده و باکتری های مفید را برای کمک به تعادل و از بین بردن اشکالات بد خاک خود اضافه کنید.

همچنین ممکن است دریابید که خاک شما بد است زیرا فاقد عناصر غذایی است. به جای اصلاح آن با مواد شیمیایی سخت ، ایده خوبی است که کمپوست آلی ، کود کود و سایر اصلاحات طبیعی را اضافه کنید. یک محصول پوششی بکارید که وقتی بالغ شد می توان آن را به عنوان “کود سبز” تبدیل کرد.

محصولات پوششی چیست؟

گیاهان پوششی محصولاتی هستند که با محافظت از خاک در برابر فرسایش ، پذیرش بیشتر آن برای تغذیه (به عنوان مثال حبوبات) و غنی سازی خاک در پایان فصل ، باعث بهبود خاک می شوند.

کاشت یک محصول پوششی رشد علفهای هرز و حشرات آفتی را از بین می برد که ممکن است سال به سال بازگردند ، زمانی که هر فصل رشد محصول مشابهی در همان مکان کاشته شود.

این محصولات اغلب پس از بالغ شدن در زیر شخم زده می شوند و به طور طبیعی برای غنی سازی خاک تجزیه می شوند.

محصولات پوششی معمولی عبارتند از:

دانه های سویا

شبدر

یونجه

جو دوسر

چاودار

مهم است که به خوبی از خاک مراقبت کنید

نگهداری خاک ضروری است. خاک به معنای واقعی کلمه پایه مزرعه شما است. اگر به طور نامناسب مدیریت شود ، شما خاک سطحی حاصلخیز خود را در اثر فرسایش از دست خواهید داد. اگر اجازه داده شود تهی شود ، شما قادر به تولید محصولات سالم نخواهید بود. درک اینکه شما چه نوع خاکی دارید و برای مراقبت خوب از آن باید چه کاری انجام دهید ، اساس کشاورزی خوب است.

نحوه مراقبت از انواع خاک

خاکهای شنی

شخم زدن و به دنبال آن تلفیق بستر بذر با فشار شیار ترجیح داده می شود. به حداقل رساندن فشار زمین از ماشین آلات برای کاهش تراکم سودمند است. برای شل شدن قابلمه های شخم و تراکم عمیق به طور منظم از حفره های عمیق یا زیر خاک استفاده کنید.

خاکهای سیلتی

سیستم های بستر برای سبزیجات برای جلوگیری از تراکم گسترده مفید است. خاك ورزي كاهش يافته در سيلت هاي سبك و متوسط ​​مناسب نيست اما ممكن است در سيلت هاي سنگين ممكن باشد. استفاده از شخم قالب ، ترجیحی است ، به ویژه در مناطق گیاهی که بیش از یک محصول در سال کشت می شود و باید به سرعت زباله وارد شود. بستر بذر نباید خیلی ریز باشد در غیر این صورت احتمال پوشاندن آن وجود دارد. به همین ترتیب ، برای شکستن قابلمه های گاوآهن و تراکم عمیق ناشی از فشار زمین از ماشین آلات ، زیر خاک یا کشت عمیق مورد نیاز است. توصیه می شود از حرارتی که ساختار خاک را از بین می برد ، خودداری کنید.

خاکهای رسی

کشت باید به حداقل برسد. خاک ورزی کاهش یافته اغلب مناسب است ، خصوصاً در مواردی که آهک آزاد وجود دارد ، با شل شدن عمیق هر 3-4 سال و خالی شدن خال هر 4-7 سال برای اطمینان از تخلیه خوب. خاک رس کشت بهاره را دشوار می کند و در صورت امکان باید بسترهای بذر را با یک پاس بدست آورد.

خاکهای لومی

در جاهایی که آهک آزاد روی لوم های سنگین تر وجود دارد ، کاهش کشت مناسب است. در حالی که ، در لومهای شنی و لجنی کمتر مناسب است. . شل شدن عمیق خصوصاً در لومهای سبک تر لازم خواهد بود.

خاک های پیت

از کشت زیاد در بهار خودداری کنید زیرا باعث خشک شدن لایه های سطحی شده و خاک در برابر فرسایش باد آسیب پذیر می شود. ذغال سنگ نارس کم عمق شخم می تواند از زیر ذغال سنگ ذغال سنگ ذرت یا خاک رس استفاده کند. این می تواند به ثبات پیت کمک کند و ممکن است اسیدیته را کاهش دهد.

روش صحیح کاشت درختان و درختچه ها

از نظر من ، هفت مرحله اساسی برای اطمینان از استقرار کامل درختان و بوته های تازه کاشته شده وجود دارد. و سقوط بهترین زمان مطلق برای قرار دادن آنها در زمین است. به بیان ساده ، اگر می خواهید تا بهار سال آینده بهترین فرصت برای استقرار گیاهان خود را داشته باشید ، آنها را در پاییز بکارید!

قبل از شروع هفت مرحله مهم برای موفقیت در کاشت ، بگذارید توضیح دهم که چرا بهترین زمان کاشت پاییز مناسب است .

اول ، این فصل حداکثر زمان را برای استقرار گیاهان جدید قبل از گرما و استرس تابستان آینده فراهم می کند.

ثانیاً ، در بالای سطح زمین ، هوای خنک تر برای شاخ و برگ گیاهان مهربان تر است و احتمال واکنش زنجیره ای انقباض انرژی را در بقیه گیاهان کاهش می دهد. در زیر سطح ، دمای خاک هنوز گرم است که یک محیط عالی را برای تحریک و تقویت رشد ریشه جدید فراهم می کند. در مجموع ، این هوای سردتر و دمای خاک گرم پاییز است که بهترین ترکیب را برای استقرار ایجاد می کند. اگر در پاییز کاشت می کنید ، در بیشتر موارد ، اما نه در همه موارد ، باید تابستان سال آینده کاملاً ثابت شوند.

سومین فایده برای پیوند پاییز این است که بسیاری از گیاهان و درختان وارد دوره خواب می شوند. بدون نیاز به تخصیص منابع به شاخ و برگ ، گیاهان اکنون انرژی خود را به سمت توسعه ریشه و ذخیره مواد مغذی و منابع برای ماه های خنک پیش رو تغییر می دهند. در حالی که اکنون شرایط مطلوب تر است ، این بدان معنا نیست که شما فقط آن را کاشته و فراموش کنید.

برای داشتن بیشترین شانس موفقیت ، این هفت مرحله مهم را دنبال کنید تا تمام پیوندهای پاییزی خود را انجام دهید:

1. سوراخ کاشت مناسب را آماده کنید.

هنگام تهیه هر سوراخ برای کاشت ، آنرا دو تا سه برابر وسیعتر از توده ریشه کنونی قرار دهید ، اما هرگز از آنچه گیاه در محیط قبلی رشد می کند ، عمیقتر نباشد. با درختان ، یک راهنمای بهتر نیز جستجوی شراره تنه در نزدیکی سطح خاک است. درخت را در حفره کاشت آنقدر عمیق قرار ندهید که هر قسمت از آن گیاه با خاک پوشانده شود. حقیقت این است که ، حتی مهد کودک ها نیز گیاهان را خیلی عمیق در ظروف قرار می دهند. بارها پیش آمده است که مجبور شده ام خاک را بیرون بیاورم تا پایه تنه تنه و ریشه های واقعی سطح را پیدا کنم. عادت کنید این را بررسی کنید.

2. بالا بکارید.

من حتی یک مرحله جلوتر می روم و پیوندها را در محیط جدید آنها قرار می دهم که حداکثر 25 درصد گلدان ریشه بالاتر از سطح خاک اطراف باشد. سپس خاک را مخروطی می کنم تا همه ریشه ها را بپوشاند و یک لایه سخاوتمندانه مالچ به آن اضافه می کنم. خاک تازه آشفته تمایل به نشستن دارد و بوته ها و درختان کاشته شده زیر درجه می توانند به راحتی تسلیم پوسیدگی ریشه یا بیماری شوند. در کتاب من همیشه بهتر است که درخت یا بوته ای کمی بلند بکارید و اجازه دهید منطقه تخلیه شود تا گیاه در یک کاسه بنشیند و آب اضافی جمع کند. تعداد گیاهان بیش از آبیاری (غرق شدن) از بین می رود.

3. ریشه ها را بازرسی کرده و در صورت لزوم مزاحمت ایجاد کنید.

وقتی گیاه از ظرف خارج شد ، به ریشه ها نگاه کنید. اگر آنها به صورت انبوه به شکل دایره ای بسته شده اند یا به شکل ظرف رشد کرده اند ، الگو را بشکنید.

اکنون متوقف کردن این الگو مهمتر از نگرانی در مورد آسیب رساندن به ریشه ها است. بزرگترین اشتباهی که می توانید در این مرحله انجام دهید این است که یک گیاه ریشه دار را همانطور که در زمین است قرار دهید. تا زمانی که این الگو را نشکنید ، احتمالاً گیاه را به مرگ آهسته (یا سریع) محکوم کرده اید. حداقل این احتمال وجود دارد که هرگز کسری از پتانسیل خود را ایجاد کند یا به آن برسد. به خاطر داشته باشید ، این تنها فرصت واقعی شما برای انجام این کار است. و اگر کسی را استخدام می کنید تا کاشت شما را برای شما انجام دهد ، اصرار کنید که او نیز همین کار را انجام دهد. من دیده ام که بسیاری از درختان و بوته ها طی چند ماه پس از کاشت می میرند زیرا هیچ کس برای شکستن الگوی پیوند یافته به ریشه وقت نگذاشته است. حتی اگر گیاهان سیراب می شدند ، ریشه ها بسیار محکم زخم شده بودند و نمی توانستند آن را بگیرند.

نگران آسیب رساندن به ریشه ها یا از دست دادن خاک نباشید زیرا ریشه ها را از هم جدا می کنید یا حتی مقداری از آنها را جدا می کنید. بهتر است یک شروع تازه به آنها بدهید تا اینکه اجازه دهید الگوی انقباضی فقط در زیر زمین بدتر شود. در حالی که نمی خواهید خشن تر از حد لازم باشید ، آنچه را که باید انجام دهید برای دستگیری الگو انجام دهید. من اغلب انگشتانم را از دو طرف و پایین گیاه خراش می دهم ، حتی در موارد خفیف. در شرایط شدیدتر ، من ریشه ها را به صورت عمودی برش می دهم ، اینچ پایین را هک می کنم و یا توده ریشه را جدا می کنم تا به وضوح فرصت هایی برای رشد غیر دایره ای ریشه جدید ایجاد کنم.

4- چه موقع خاک را اصلاح کنید.

دلیل دیگر حفر چاله وسیع کاشت ، فراهم آوردن بهترین فرصت برای گسترش ریشه ها در محیط رشد جدید آن است. متأسفانه ، اغلب اوقات ، ما حفره ای ایجاد می کنیم که به سختی به اندازه گلوله ریشه گسترده شده است و انتظار داریم که با افزودن برخی اصلاحات خاک ، آن را جبران کنیم. در حالی که از نظر تئوری ، این منطقی به نظر می رسد ، اما در عمل ، این یک احساس امنیت کاذب است که می تواند به استقرار ضعیف منجر شود.

من اولین نفری خواهم بود که می گویم ، هر زمان که بتوانید خاک خود را با مواد آلی اصلاح کنید یا کمپوست معتبر تقریباً همیشه چیز خوبی است. اما در مواردی که سوراخ کاشت به اندازه کافی گسترده نباشد ، مطالعات نشان می دهد ریشه ها به فراتر از سوراخ باریک کاشت گسترش نمی یابند ، در عوض شرایط تجمعی خاک اصلاح شده را که در آن تمایل دارند ، انتخاب کنند. درعوض ، یک سوراخ به اندازه کافی گسترده حفر کنید تا منطقاً منطق root ریشه در بلوغ گیاه باشد. این مزیت فرصت کافی برای گسترش کامل ریشه و در یک محیط خاک است که بسیار بهبود یافته است.

5. جیب های هوا را از بین ببرید.

برای اطمینان از تماس خوب خاک با ریشه حتماً خاک را در اطراف ریشه گیاه کمرنگ لمس کرده و یا بسته بندی کنید. من بعد از پر کردن مجدد در نیمه راه ، به سوراخ آب اضافه می کنم. نه تنها رطوبت مورد نیاز را تأمین می کند بلکه آب به از بین بردن جیب های هوا نیز کمک می کند که در غیر این صورت منجر به ریشه مرده می شود.

پس از قرارگیری تمام خاک ، دوباره کاملاً آبیاری کنید. من دوست دارم از یک نازل یا چوب انتهای شیلنگ استفاده کنم که انبوهی از آب را برای شکافتن خاک شلخته و اجازه پر شدن خاک جدید و نشستن در آن جیب های هوای خالی فراهم می کند.

6. مالچ را اضافه کنید.

حدود سه اینچ ماده آلی مانند برگهای خرد شده ، یا پوست آسیاب شده یا مالچ چوب را در اطراف گیاه قرار دهید ، حداقل تا خط قطره قطره. بیشتر بهتر است مالچ به حفظ رطوبت مورد نیاز کمک می کند و به خنک نگه داشتن ریشه در نزدیکی سطح کمک می کند – یک نیاز بسیار مهم برای گیاهان تازه نصب شده.

7. آبیاری را ادامه دهید.

مهمترین شغلی که پس از کاشت خواهید داشت این است که گیاهان و درختان را تا زمانی که ثابت نشوند ، به خوبی آبیاری کنید. این می تواند هفته ها تا ماه ها تا حتی یک سال طول بکشد!

از آنجا که در پاییز امسال بیش از 200 درخت و بوته در چشم انداز خود نصب کرده ام ، حدود دو هفته اول هر روز گیاهان را (در آتلانتا) آبیاری می کنم. تا دو هفته آینده کمی آرام می شوم اما کمتر از یک روز دیگر نیستم. سپس به تدریج از آنجا راحت شوید.

توجه داشته باشید که بین آبیاری کافی و آبیاری زیاد یک خط خوب وجود دارد – به خصوص با درختان بزرگ که با گلوله های ریشه ای پیچیده شده در گل ماسه می آیند. این درختان هنگام حفر از زمین تمام ریشه های تغذیه کننده خود را از دست داده اند. تأمین آب کافی برای بقا و استقرار آنها حیاتی است. با این حال من بیش از یک درخت مانند این را با آبیاری بیش از حد کشتم. حتی اگر یک سوراخ کاشت بزرگ ایجاد کنید ، در هنگام زهکشی ضعیف ، ممکن است گلدان ریشه در آب نشسته و به معنای واقعی کلمه غرق شود و تا دیر نشده متوجه نخواهید شد.

 

برای خرید گوشی ارزان و با کیفیت به این سایت مراجعه فرمایید. با تشکر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *