آفت درختان

خاک-4-1024x640

بهار زمانی شگفت انگیزی از سال است که همه چیز در اطراف ما زندگی می کند  که شامل حشرات مزاحم نیز است

با گرم شدن هوا ، سروکله آفت ها پیدا میشود. درختان پس از یک زمستان طولانی که تحت فشار قرار گرفته اند  ، مستعد حمله هستند.

آفت ها  مخرب ترین و شایع ترین حشرات هستند که می توانند به درخت شما آسیب جدی وارد کنند و حتی منجر به مرگ درخت شوند.

پروانه کولی

پروانه کولی

پروانه کولی از سال 1980 تاکنون به بیش از یک میلیون هکتار جنگل زدایی مشهور است. با ظهور برگها در بهار ، پروانه ها توده های تخم را ترک می کنند و به لاروهای گرسنه می روند. لاروهای پروانه درختان چوب سخت ، به ویژه بلوط ، توس ، نارون و افرا را از بین می برند.

برای یافتن این آفت دنبال توده های تخم  مایل به زرد و قطره ای مانند اشک باشید که ممکن است حداکثر 500 تخم داشته باشد و معمولاً در بهار روی تنه درختان دیده می شود.

کاترپیلار چادر غربی

کاترپیلار

 کاترپیلار به طیف وسیعی از درختان از جمله صنوبر ، بید ، چوب پنبه ، گل مینا و به ویژه درختان میوه حمله می کند. علامت جالب چادرهای ابریشمی سفید آنها در اواسط تا اواخر بهار است. لاروها در یک کلنی زندگی می کنند ، با پیشرفت فصل با هم تغذیه می کنند و چادر خود را گسترش می دهند. شاخ و برگ خرد شده یا قهوه ای و شروع برگ زدایی از شاخه های فوقانی و بیرونی اولین نشانه های آلودگی به کاترپیلار چادر غربی  است

کاترپیلار خیمه شرقی

خزندگان چادر که در بهار در شرق ایالات متحده ظاهر می شوند ، از بلوط ، گل مینا ، افرا شکر و دیگر درختان سایه چوب تغذیه می کنند. در اوایل بهار ظهور می کنند ، تقریباً در همان زمان که درختان شروع به جوانه زدن می کنند. از علائم آلودگی می توان به وجود چادرهای بزرگ ابریشمی ، رشد درختان متوقف و برگهای برگ زده اشاره کرد..

پروانه داگلاسفیر توسوک

در حالی که پروانه توسک داگلاس ، صنوبرهای داگلاس را ترجیح می دهد ، اما همچنین می تواند به صنوبرهای آبی و سایر گیاهان در محیط شهری حمله کند ، درختان سالانه مورد حمله قرار می گیرند تا زمانی که به طور قابل توجهی آسیب ببینند. ابتدا می توانید آنها را در اواخر بهار ، زمانی که لاروها شروع به تغذیه با سوزن های جدید می کنند ، مشاهده کنید. شاخ و برگ قهوه ای مایل به قرمز ابتدا در شاخه های فوقانی و بیرونی درخت ، و بعداً در شاخه های پایین و داخلی ،  همچنین ممکن است توده های تخم  را در قسمت تاج پایین درخت مشاهده کنید – اما مراقب باشید که لاروها را لمس نکنید. موهای ریز لارو می توانند باعث تحریکات پوستی و واکنش های آلرژیک شوند.

صنوبر جوان كرم

این کرم جوانه صنوبر به جنگل های صنوبر و صنوبر در شرق ایالات متحده حمله می کند و یکی از مخرب ترین حشرات است که نوبت به برگ زدایی و مرگ درخت می رسد. شاخه های مرده روی درختان صنوبر و صنوبر ممکن است شیوع کرم جوانه را نشان دهد. روش های مناسب هرس درخت می تواند به جلوگیری از شیوع آن کمک کند

زمرد خاکستر

خاکستر زمرد سالانه میلیون ها درخت را از بین می برد. منافذ بزرگسال بسیار بزرگ و ردیابی آنها دشوار است ، اما درختانی که به خاکستر زمرد آلوده شده اند ، گالری های تغذیه مارپیچی ، S شکل و مملو از خاک و خاک اره را به نمایش می گذارند. در اواخر فصل ، ممکن است سوراخ هایی به شکل D در پوست مشاهده کنید. درختان با برگرداندن تاج از بالا به پایین و شاخ و برگهای زردرنگ معمولاً به خاکستر زمرد آلوده هستند.

سوسک Longhorn

سوسک Longhorn

سوسک Longhorn آسیایی اولین بار در اواخر دهه 1990 در بروکلین ، نیویورک پیدا شد اما از آن زمان به بیش از 14 ایالت دیگر گسترش یافته است. این آفت عمیق درخت را ضعیف کرده و باعث از بین رفتن آن می شود. برگ های زرد یا آویزان ، سوراخ های خروجی به شکل مداد و تجمع خاک اره در نزدیکی پایه درخت ممکن است نشانگر هجوم سوسک شاخ دراز آسیایی باشد.

سوسک های پوست

چندین نوع مختلف از سوسک پوست وجود دارد که می توانند به چوب های سخت و مخروطیان حمله کنند. سوسک به خودی خود به اندازه بیماری هایی که گسترش می یابد آسیب جدی نمی رساند. سوسک ها هنگام حرکت از درختی به درخت دیگر ، هاگ را منتقل می کنند و باعث شیوع بیماری می شوند.

درختانی که دارای لوله های پیچ سفید یا قهوه ای (حباب های کوچک شیره مانند) در قسمت خارجی پوست یا سوزنی برگ های مخروطی با سوزن های قهوه ای مایل به قرمز از بالای درخت به سمت پایین پخش شده اند ، نشانگر وجود مشکل سوسک پوست است.

شته ها

شته ها شیره موجود در برگ ها و ساقه های درختان را می خورند و یک شربت چسبناک به نام گل عسل از خود به جای می گذارند. هجوم زیاد شته ها می تواند رشد برگهای جدید را متوقف کرده و باعث بدشکلی ، پیچش یا زرد شدن برگ شود. با بررسی سطح زیرین برگ برای آفت ، یا بررسی وجود کپک دوده ای که غالباً جذب عسل می شود ، می توانید به یک شته آلوده شوید.

اکنون زمان آن است که چشم خود را برای این آفات ویرانگر باز نگه دارید. اگر درخت شما زردی یا ریزش برگ زودرس را نشان می دهد ، یا اگر هر یک از علائم آلودگی حشرات را مشاهده کردید ، قبل از اینکه خیلی دیر شود برای گزینه های درمان با درختکار محلی خود تماس بگیرید.

شناخت خاک و نحوه کاشت درختان نیز بسیار مهم و حیاطی است

برای راهنمایی بیشتر در مورد آفات و راه های پیشگری لظفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *